Internet jako narzędzie reklamy - Pozycjonowanie stron

Artykuł o tym jaka usługa jest pozycjonowanie kraków i dlaczego warto zainwestować w promowanie swojej firmy w internecie.

Dobór fraz, czyli ważne zadanie

Dobór słów kluczowych to istotna kwestia, ponieważ to od tego zależy czy...nasza witryna na dane słowa będzie w wynikach wyszuki

Dodane: 18-03-2015 11:31
Internet jako narzędzie reklamy - Pozycjonowanie stron pozycjonowanie kraków
wania czy też nie. Dla dobrego Seo'wca sprawa doboru fraz to bardzo ważny etap rozpoczęcia działań SEO. Nie można od tak sobie wybrać losowe słowa z danej branży, bo mogą one nie zgadzać się z treścią strony i kompletnie nie pasować do profilu branżowego firmy, co pewnie skończy się brakiem efektów działań SEO. Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia w dziedzinie SEO. Jest wiele innych rzeczy, które mogą pójść nie tak.


Dobre i mniej dobre firmy oferujące pozycjonowanie

SEO jako branża w Polsce jest świeża, co nie oznacza braku dużej konkurencji na tym rynku. Ponieważ jest już teraz wiele firm zajmujących się SEO, nie każda jednak jest warta uwagi. Pozycjonowanie to sprawa w teorii łatwa, aczkolwiek nie każdy się do takiej pracy nadaje. Potrzebna jest duża wiedza na temat działania wyszukiwarki oraz zaplecze do SEO. Jeżeli firma zatrudnia wykwalifikowanych pozycjonerów to można by powiedzieć, że 'pozycje same rosną'. Firma pozycjonująca nie może spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.


Liczne metody pozycjonowania

Pozycjonować można na dużo sposobów, są metody etyczne i nieetyczne. Czyste seo to metody w pełni etyczne i legalne, z założenia są takie aby nie szkodzić pozycjonowanej stronie, ani klientowi. Jest to metoda, która daje stały efekt, bez ryzyka usunięcia witryny z wyszukiwania. Jest również blackhat seo jest to odwrotność białego seo i często daje szybki krótkotrwały efekt i prawie zawsze kończy się na wyrzuceniu witryny w wyszukiwarce. Niestety dużo firm wykorzystuje tą właśnie metodę, co na szczęście jest szybko wyłapywane przez nowoczesne wyszukiwarki i prowadzi do szybkiego usunięcia takiej strony.


Ewolucja wyszukiwania w sieci

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych


Podstawy pojęcia 'pozycjonowanie'

Pozycjonowanie to proces i seria działań mająca na celu podniesienie pozycji danej strony w wynikach wyszukiwania. W teorii jest to dość proste, aczkolwiek jeżeli trzeba zastosować to w praktyce nie jest to już takie proste. Przy pozycjonowaniu należy wziąć pod uwagę bardzo dużo czynników takich jak obszar gdzie dana witryna ma swoją działalność, ilość konkurencji i wiele innych istotnych rzeczy. Wiadomo, ze pozycjonowanie jest to proces, więc na konkrety musimy poczekać kilka miesięcy. Oczywiście jest kilka metod pozycjonowania, ale o tym w innej części artykułu.